Ski region Žďársko

Diskuse

Jméno:

Email:

Text zprávy:

Tučně - označte text a stiskněte tlačítko B Kurzíva - označte text a stiskněte tlačítko I Podtržení - označte text a stiskněte tlačítko U
smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile

<< Příspěvky: 21 - 40 (celkem 856 příspěvků) >>


21. 02. 2019, 20:51

Honza Psota

Jen se chci zeptat, na pláních po ránu to je na bruslení?


21. 02. 2019, 18:10

Josef Holemář

Sněhu je prozatím dostatek. Ze Škrdlovic do Žďáru se na lyžích dostanete i na Vetelském okruhu se ještě lyžuje. Stále přes noc mrzne a z pátku na sobotu hlásí docela výrazné ochlazení. Pláně budou v dopoledních hodinách stoprocentní, místy jsou tratě vytáté, ale kdo chce lyžovat, může.


21. 02. 2019, 16:34

Věra

Dobrý den,nevíte, jak to vypadá na okruhu Vetla a na Nové Veselí?Chtěla bych tam jet v sobotu. smile


21. 02. 2019, 12:08

Subregion Velké Dářko - css@skrdlovice.cz

SBÍRKOVÝ ÚČET NA PODPORU ÚPRAVY LYŽAŘSKÝCH TRATÍ – Subregion Velké Dářko
Subregion Velké Dářko jakožto dobrovolný svazek sedmi obcí (Cikháj, Karlov, Polnička, Radostín, Světnov, Škrdlovice a Vojnův Městec) spravuje v rámci svého území více než 100 km lyžařských stop. Jedná se o lyžařské okruhy v rámci SKIREGIONU VELKÉ DÁŘKO odkaz >> kterými jsou Radostínský, Račínský, Městecký, Světnovský a okruh Škrdlovice-Cikháj. Tyto okruhy jsou upravovány čtyřkolkou – Roman Wagner. Polničský a Škrdlovický okruh v rámci SKI ŽĎÁRSKO odkaz >> je pro subregion upravován rolbou p.o. Města Žďár nad Sázavou SPORTIS.
DĚKUJEME POKUD SE S NÁMI NA ÚPRAVĚ BUDETE FINANČNĚ PODÍLET.
Číslo transparentního účtu Subregionu Velké Dářko: 287591038/0300


21. 02. 2019, 11:26

Pavel - compala@volny.cz

Zdravím Josefa a všechny lyžníky. Myslíte, že zítra ještě půjde dojet ze Škrdlovic k Tálskému mlýnu? Dík Pavel


20. 02. 2019, 00:04

TT

Dnes večer žďárský okruh. Sníh už je výrazně měkčí než včera a staré stopy už se pomalu mizí. V nově najeté stopě je pořád pěkné svezení klasikou, na bruslení je už sníh dost těžký. Na pár místech se už objevuje hlína, takže je občas potřeba přejíždět mezi stopami, ale pořád se dá lyžovat na nových lyžích


19. 02. 2019, 22:50

Josef Holemář

Já už byl dnes na střeše. Tvoje díky patří Lukášovi Bártovi.


19. 02. 2019, 22:07

Honza - jandvorak59@seznam.cz

Dnes východ slunce na trase do Lhotky, poté pár sjezdíků od Černého lesa a pak do údoli u Světnova. Po obědě Johnyho Škrdlovický okruh (trochu se to bořilo, ale super), večer klasika Žďárský okruh, cca 72km. A teď zjišťuju, že je nová stopa na Lhotku, díky za obětavou a vzornou péči o lyžařské tratě panu Josefu Holemářovi.


19. 02. 2019, 20:33

jan pavlů - honzapavlu11@seznam.cz

Začalo to v prosinci .A ještě to nekončí,tak si to užijme.Takto upravené tratě,to je fakt paráda.A komu se to nelíbí tak ať jede jinam třeba ???
Ti kluci co se o to starají je fakt na 1.Věřím,žě je nás víc.Honza.


18. 02. 2019, 23:17

Roman

Super lyzovacka na Ždarskym okruhu, kolem 20h. Stopy na klasiku v dobrém stavu... Po projetí Řádkovi louky jsem to vzal po poli rovnou k Mamlasovi a bylo to v pohodě....


18. 02. 2019, 21:59

TT

Dnes večer západní půlka žďárského okruhu. Už kolem osmé byly stopy i pláň pěkně tvrdé. Stopa je stále perfektní a chytře se vyhýbá slabším místům, ještě zítra to bude určitě skvělé. Pozor u lesa za Mikšovcem, jeďte po čerstvě najetém pásu na bruslení (v tomto úseku bez klasické stopy), ve staré stopě kolem lesa už leze hlína.


18. 02. 2019, 18:07

olina

Jela jsem Žďárský okruh dnes mezi 11 -12 hod.Bylo to super,zpočátku stopy zmrzlé,sjezdy rychlé,pak dál kolem Dívky měkčí,ale příjemněProstě není nad pana Holemáře,kterému tímto moc děkuji.Olina


18. 02. 2019, 14:41

Jakub

Zdravím, nemáte někdo aktuální info z tratí žďárského okruhu.?Chtěl bych navečer vyrazit do stopy... smile


18. 02. 2019, 14:28

Zdeněk Navrátil - navr@centrum.cz

Zdravím,
dovolím si navázat na dřívější diskusi ohledně financování lyžařských tratí. Snad něco nespletu, ale povím, co vím.
Najíždění tratí ve SKI ŽĎÁRSKO zajišťuje příspěvková organizace Města Žďár nad Sázavou SPORTIS. Ta má přímo ve svém rozpočtu najíždění "žďárských tratí". U Losenického, Veselského, Polničského či třeba Škrdlovického okruhu pak přispívají jednotlivé obce či Subregion Velké Dářko. Platí se tak, že jim SPORTIS v nákladových cenách přeúčtovává najeté kilometry rolby nebo čtyřkolky. Mimo jiné - myslím, že ten problém se Škrdlovickým okruhem byl spíš v tom, že Subregion nepočítal s tak pěknou zimou a musel se zkrátka sejít, aby si schválil navýšení rozpočtu na lyžařské tratě, což minulý týden proběhlo.
V minulých letech podporoval najíždění lyžařských tratí i Kraj Vysočina prostřednictvím svého grantového programu. Po třech "hubených" zimách však program pro letošek nevyhlásil. Minulý týden jsme byli na kraji na jednání s hejtmanem a tuto věc tam, mimo jiných, starosta Martin Mrkos zvedl. Ze strany kraje byl přislíbeno, že zkusí nachystat program tak, aby se dalo přispět obcím vždy, když bude dobrá zima. Pro letošek pak zkusí vymyslet nějaké individuální řešení.
Z toho plyne, že systém funguje poměrně dobře. Myšlenka nějaké formy dobrovolného financování ze strany běžkařů je jistě zajímavá a záslužná, nicméně jak vidíte, pro financování běžeckých tratí to není v tuto chvíli rozhodující - je zajištěno.
Za sebe osobně bych při téhle příležitosti chtěl také poděkovat všem, kteří se na Žďársku o trasy starají, ať v zázemí či přímo na pláních. Velké díky patří i těm, kteří pro naše kratochvíle poskytují pozemky (bez těch by to opravdu nešlo!) a samozřejmě všem, kteří je užívají a fandí našemu skiregionu.
Na závěr mi dovolte vyjádřit naději, že takovouhle či podobnou diskusi budeme moci vést ještě nějaký ten pátek letos a především spoustu měsíců v dalších letech. Bude to totiž znamenat, že je dobrá zima, spousta sněhu a s tím spojených krásných vyjížděk.
Omluva za nadměrný počet znaků ;-)
Skol!
Zdenál


18. 02. 2019, 10:21

Josef Holemář

Zdravím Alčo. Během dopoledne se bude dát lyžovat všude, je přimrzlo a zatím to drží. A i když jsou stopy od sluníčka odtáté, lyžaři si je znovu prošlápnou. Pokud bruslíte, doporučuji vyrazit mimo stopu na pláně. V pátek jsem Vetelský okruh najížděl čtyřkolkou a až na pár horších míst v lese, byl okruh ještě dobrý. Budeme rádi za Vaše info z tratí.


18. 02. 2019, 09:05

Kili

Dnes po ránu před prací parádní svezení, díky za úpravu!


18. 02. 2019, 08:15

Alča

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá za Kameňákem? Ještě bych se dneska chtěla svézt. Díky.


17. 02. 2019, 20:17

Josef Holemář

Yr.no, už to změnili, lyžujeme dál.


17. 02. 2019, 18:47

Johny

To Eda: Určitě, K2
odkaz >>
Nebo Chlubna
odkaz >>

To Pepa: smile
Trochu mi uniká od kaď čerpáte tu obavu, že to bylo dneska naposledy. Na aladinovi vidim kopii dneška i zítra a pozítří.
Jinak dneska buhužel jiné povinnosti smile, ale zítra chystám dopo klasický rajón křížem krážem.


17. 02. 2019, 14:35

Eda - Eda.strejcek@seznam.cz

Ahoj vymění mi někde ve Žďaře prasklý košík na hůlce? Díky za odpověď smile


<< Příspěvky: 21 - 40 (celkem 856 příspěvků) >>