Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí - Ski region ŽďárskoInformace o úpravě lyžařských běžeckých tratí

7. 1. 2015

Informace pro lyžaře

11:00    -6°C, 30cm
Dnes čtyřkolka vyjela k Zelené hoře. Upravila trasu Zelená hora, Grunt, Pličky a Vodojem. Přesnou trasu najdete na našich stránkách.
Jinam už prozatím vyjíždět nebudeme, ani čtyřkolkou ani rolbou. Na Račín neprojedeme pro nedostatek sněhu v lesích. Co se dalo najet, jsme najeli. Lyžujte, dokud můžete, protože na konec týdne meteorologové straší oblevou a dešťovými přeháňkami.


6. 1. 2015

Informace pro lyžaře

22:00   -10°C, 30cm
Dnes večer jsme vyjeli rolbou. Je upraven cca 5km dlouhý okruh na skiareálu a Řádkově louce. Stopa perfektní. Na víkend hlásí oblevu, vysoké teploty a dešťové přeháňky, proto zítra vyražte na lyže a užijte si to.
 


6. 1. 2015

Informace pro lyžaře

Takhle to dnes vypadalo v okolí Žďáru.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit6. 1. 2015

Informace pro lyžaře

10:00   -9°C, 30cm
Dnes ráno jsme objeli okruh na skiareálu a Řádkově louce. Nástupní místo je na cyklistické stezce u zimního stadionu a stopa je nově projetá i ke Klafaru, přes Mamlase. GPS dnes funguje, takže můžete sledovat čtyřkolku online. Za včerejší nezdar se omlouváme. V tuto chvíli se stroj vydává přes Hamry na Vetelský okruh a pokusí se najet stopy až do Nového Veselí. Po obědě bychom vyrazili se čtyřkolkou na Lhotku. Přesnou trasu sledujte na našich stránkách. Ve Žďáře a okolí je dnes jasno, bezvětří, sněhová pokrývka dostatečná pro úpravu čtyřkolkou. Stopa je měkká, místy, kde bylo nafoukáno více sněhu, se to trochu boří, ale jinak ideální lyžařské podmínky. Hurá do stopy! 


5. 1. 2015

Informace pro lyžaře

21:00   -2°C, 30cm
Na skiareálu odpoledne upraven zhruba 5km okruh. Vzhledem ke stálému hustému sněžení a prudkému větru stopy do rána nevydrží. Na zítřek zatím platí, co jsme napsali v předchozí zprávě. Pojedeme čtyřkolkou znovu okruh za Pilákem, zajedeme na Vetlu a vyrazíme na Lhotku.
Měl jsem dnes veliké dilema, zda nemám sednout do rolby. Je pravda, že dnes napadlo sněhu hodně, ale stále ho není tolik, abychom rolbou upravili kvalitní tratě jinde než na skiareálu a na Řádkově louce. A i tam bychom se dostali v zatáčkách na zem. Na průjezdu k Řádkově louce je okolo 5cm ujetého sněhu. Pás rolby má 8cm! Rozhrabali bychom to a sníh v těchto narušených místech při hlášené oblevě v následujících dnech bude rychleji mizet. Fréza rolby v nedostatečné vrstvě sněhu smíchá listí, trávu i hlínu se sněhem a tyto místa pak dříve odtávají. Rolba je připravena kdykoli vyjet, ale prozatím s výhledem na další dny je čtyřkolka lepší volba.


5. 1. 2015

Informace pro lyžaře

13:30   -2°C, 20cm
Sněhu přibývá. Stále vydatně sněží a fouká silný vítr. Ve dvě hodiny vyjíždí čtyřkolka. Sledujte její trasu online na Skizdarsko.cz. Znovu objede okruh na skiareálu a Řádkově louce. Dnes poprvé vyzkoušíme nový stopovač, takže stopa bude najetá už od zimního stadionu, povede po cyklistické stezce až na Pilák. Ozveme se, jak to bude na loukách za Pilskou nádrží vypadat.


5. 1. 2015

Informace pro lyžaře

11:00   -2°C, 15cm
Dopolední úpravu vynecháme, stále hustě sněží a vane silný vítr. Odpoledne však čtyřkolka vyjede za každého počasí a upraví pětikilometrový okruh na skiareálu za Pilákem a Řádkovu louku (pás na bruslení a stopu pro klasiku). Zítra by mělo sněžení a vítr ustat. Již teď ale leží dostatek sněhu, abychom mohli najet i další okruhy. Zítra dopoledne vyrazí čtyřkolka směr Vetla a Sklené. Pokusí se najet plánované trasy aspoň zčásti. Na rolbu je sněhu ZATÍM málo. Kolem Žďáru je na rolbařských okruzích hodně oranišť, na jejichž překrytí bychom potřebovali vyšší vrstvu sněhu (min. 20cm). Doufejme, že ještě něco připadne a budeme moci brzy vyjet i rolbou.


5. 1. 2015

Informace pro lyžaře

7:30   -3°C
Přes noc připadlo cca 7cm sněhu. Momentálně ve Žďáře hustě sněží. Úprava stop se odsouvá. Čtyřkolka vyjede hned, jak přestane chumelit.
 


4. 1. 2015

Informace pro lyžaře

19:30   -2°C, 7cm
Byl jsem odpoledne ve stopě, vlivem větru a občasných sněhových přeháněk to bylo místy dost zafoukané. Zítra ráno kolem osmé upravíme stejný okruh jako dnes - pás na bruslení a stopu pro klasiku. Během dne by mělo znovu sněžit, tak bychom to odpoledne objeli ještě jednou. Čtyřkolku můžete ráno sledovat online. Info napíšeme hned po dokončení úpravy stop.
 


4. 1. 2015

Informace pro lyžaře

9:00   -1°C, 5cm nového sněhu a stále sněží
V 8:45 dokončena úprava cca 5km okruhu na skiareálu u Pilské nádrže. Je najeta stopa pro klasiku a pás na bruslení. Sněhu zatím není moc, na Řádkově louce leží kolem 8cm sněhu. Místy je nafoukána i větší vrstva. Díky včerejšímu firnu, který dělá pevný podklad pro nový sníh, jsou stopy docela dobré.


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  >>