Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí - Ski region ŽďárskoInformace o úpravě lyžařských běžeckých tratí

25. 1. 2016

Informace pro lyžaře

12:30   +3°C, mrholí
Teploty nad nulou a déšť pomalu ničí sněhovou vrstvu, avšak stopy od skiareálu na Řádkovu louku jsou pro skalní lyžaře stále sjízdné.


23. 1. 2016

Informace pro lyžaře

23:45   +1ºC
Během večera se oteplilo a ve Žďáře nám začalo poprchat. Takže od plánovaného záměru vyjet dnes na Sklené upouštíme.


23. 1. 2016

Informace pro lyžaře

21:30   -3ºC, cca 10 cm nového sněhu
Konečně jsme se dočkali. Vyjela rolba! Objela stávající okruh na skiareálu a Řádkovu louku, stopa na klasiku i bruslení. Nástupní místo je už na cyklostezce u dřevěného mostu za fotbalovým stadionem, dále vedou stopy za vodárnou přes Dvorskou ulici až na areál. Celková délka rolbařské trasy je asi 10 km. Přijďte ráno lyžovat. I když se má oteplit, bude to jistě paráda.
Právě vyjela čtyřkolka na úpravu Polničského okruhu a v noci ještě znovu protáhne stopu od Vodojemu na Sklené a pak zpět k Zelené hoře.


23. 1. 2016

Informace pro lyžaře

8:00   -10°C
Pro dnešek zůstávají tratě upraveny z předešlých dní. Odpoledne by mělo začít sněžit a od pondělí hlásí oblevu. Užívejte sněhu, dokud to jde.


22. 1. 2016

Informace pro lyžaře

10.00   -8ºC, jasno
Dnes znovu upraven okruh za Polničkou, nově přístupný od Žďáru ze skiareálu přes kemp na Táborkách, kolem Salvátorky a Sejkorky. Propojka vede po lesních cestách, kde není sněhu moc, takže místy je stopa horší, ale dostat se k Polničce na lyžích dá, aniž byste museli autem. Děkujeme revírníkovi od Kinských za povolení jejich lesem projet.
Shrnutí před víkendem:
V okolí Žďáru se dá lyžovat na Skiareálu u Pilské nádrže, kde je upraven asi 5km dlouhý okruh jak na klasiku tak na bruslení. Přístupný po cyklostezce od zimního stadionu nebo z druhého směru od Klafaru přes Mamlase a Starý dvůr. Na druhé straně Piláku je najetá klasická stopa po obvodu volnočasového areálu. Od Pilské nádrže se můžete vydat na lyžích do Hamrů a dál přes Radonín až k městské části Nádraží (část Vetelského okruhu) nebo už k zmiňovanému Polničskému okruhu lesem přes Táborky. Od včerejšího dne upravena trasa Vodojem - Sklené a zpátky Sklené - Vysočany - Zelená hora. Úseky lesem opět nejsou idální, ale výhled ze Skleného za to stojí.  


21. 1. 2016

Informace pro lyžaře

15:00   -6°C, přestalo sněžit a vysvitlo slunce
Ve 14 hodin čtyřkolka dorazila na vrchol Skleného! Po loukách a polích je sněhu dost, v lese je to horší.


21. 1. 2016

Informace pro lyžaře

10:00   -6°C, drobně chumelí
Právě dokončena úprava stop na skiareálu a volnočasovém areálu na Pilské nádrži. Vyjedeme ještě na Vetelský okruh, Vysočany a Vodojem, kde bychom se pokusili dostat co nejdál ke Lhotce. Polničku bychom projeli zítra ráno.


20. 1. 2016

Informace pro lyžaře

21:00   -6°C, 4cm nového sněhu
Dnes přes den chodily sněhové přeháňky, které mírně vylepšily sněhové podmínky ve Žďáře a okolí, avšak na úpravu rolbou to stále nestačí. Zítra ráno vyjede čtyřkolka na skiareál u Pilské nádrže, kde upraví stávající okruh. Podle toho, jak to bude vypadat, se rozhodnu, kam dál vyrazit, ale na víkend budou určitě připraveny tyto trasy: část Polničského okruhu od Vagónu, okruh na skiareálu a Řádkova louka, tratě na Vysočanech a Vodojemu, a část Vetelského okruhu u Nádraží. Na sobotu hlásí další sněžení, tak uvidíme. Ode dneška je na buňkách na Piláku umístěna kapsa na lyžařské mapy, které jsou volně k odběru.


19. 1. 2016

Informace pro lyžaře

11:00
Právě čtyřkolka vyráží na Hamry. Pokusí se tam upravit okruh od Olšiakovy sochy Hamroně podél cyklistické stezky na Žďár a stočí to souběžně s kolejemi zpět. Jinde než na loukách se nyní stopy najet nedají. Byli jsme se dnes podívat také na průjezd na Račín, ale tam to opravdu nejde. V lese je sněhu málo.


19. 1. 2016

Informace pro lyžaře

10:30
Dnes jsme vyjeli čtyřkolkou na Polničku. Upravili jsme tam část Polničského okruhu. Stopy vedou po cyklistické stezce až k lomu, přes vesnici musíte pěšky a pak stopa začíná u Vagónu. Odtud podél račínké silnice nahoru na samoty, kde je na loukách za Polničkou najetý myslím slušný okruh. Vše dohromady zhruba 6km dlouhá trasa. Je tam místy 15cm vysoká vrstva sněhu, stopa zmrzlá, paráda. Ideální výlet pro klasického lyžaře je dojet autem až k Vagónu a pak teprve nasadit lyže. Nejhorší je propojka ze Žďáru po cyklostezce, tam je sněhu málo a je ušlapaný, stopa tudíž mizerná. Jinak stále platí, že dobré lyžování je na skiareálu na Pilské nádrži, od včerejška přístupné i od městské části Klafar, přes Mamlase a Starý dvůr. Pro výletníky je protažena stopa až do Hamrů a k Nádraží k rybníku Kamenný a menší okruhy jsou najeté také na Vodojemu a Vysočanech.


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  >>